Ensar Vakfı aklanmakla bitmiyor!

Bitlis Ensar Vakfı’nda, imamlıktan istifa ederek Din Kültürü Öğretmenliği yapan iki öğretmenin tecavüz iddiaları ikinci Karaman vakasını ortaya çıkardı. Karaman’da cinsel şiddet mağduru çocuklar idi, Bitlis’te ise kadınlar.

Yedi yıl imamlık yapan M.Ö., bir süre Bitlis Fatih Ortaokulu’nda Din Kültürü Öğretmenliği yaptı. Halen Tatvan Selahaddin Eyyubi Ortaokulu’nda çalışan M.Ö. Ensar Vakfı’nda, yeni atanan memurları ve öğrencileri vakfa yerleştirmekle görevlendirildi. M.Ö., bir süre sonra çeşitli bahaneler üreterek vakıf üzerinden, kadınları kendi kiraladığı evlere aktararak, kadınların ilişki görüntüleri üzerinden şantaj yapmaya ve kadınları kendisi ve başka kişilerle ilişkiye girmekle zorladı. Sistematik tecavüz zincirinde AKP Bitlis İl Teşkilatı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevlileri ve Bitlis’e ziyarete gelen bürokratların da adı geçiyor.

Konu ile ilgili pek çok şikayet ve ihbar, başta Valilik, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Güvenlik Birimleri’ne yapılmış olsa da, bu konuyla ilgili başlayan bir dava henüz olmadı. Karaman’da sümenaltı edilen çocuk istismarı, Bitlis’te sistematik tecavüz iddialarıyla sürüyor. Ensar Vakfı aklanmakla bitmiyor!

Yorumlar kapalıdır.