Hyatt Otel işçileri örgütleniyor!

Grand Hyatt Otel taşeron işçileri özlük hakları olan kadrolu çalışmak için sendikalı olmaya ve Turizm Otel Spor Emekçileri Sendikası ( Tüm Emek Sen’de ) örgütlenmeye karar verdiler.

Uzun yıllardır kadrolu işçiler ile aynı görevi yapmalarına rağmen ucuz işgücü olarak görülmelerine daha fazla razı olmayacaklarını söyleyen işçiler sorunlarının çözümünün sendikal örgütlenmeden geçtiğine karar vererek örgütlenme çalışmalarını hızlandırdılar.

Yaklaşık 6 aydır sürdürülen çalışmalar sonunda taşeron olarak çalışan işçilerin tamamına yakını Tüm Emek Sen üyesi oldu.

Grand Hyatt Otel yönetimine kadrolu olma ve özlük haklarının çözümü için sendikaları kanalıyla 24 Eylül 2015 Salı günü bir çağrı gönderen işçiler, otel yönetiminin demokratik haklarına saygı göstermesini istediler.

Sendika ve işçiler otel yönetiminin tavrını bekliyor. Bugün 1 Nisan 2015 itibarıyla işverenden bir yanıt gelmemiştir. Otel yönetiminin bu sorunu görüşmeler yoluyla çözeceğini umduklarını bekleyen işçiler ve sendika yönetimi; işverenin olumlu adım atmaması halinde ise şimdiden ulusal ve uluslararası dayanışma sağlamak üzere hazırlıklara başladılar.

Yorumlar kapalıdır.