Kudüs Filistin’dir, Filistinlilerindir!

BDS Türkiye (Filistin İçin İsrail’e Karşı Boykot Girişimi) ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesi kararını 20 Ocak Cumartesi günü saat 13.00’te İstanbul ABD Konsolosluğu önünde protesto edecek. BDS Türkiye’nin başlatacağı Kudüs Nöbetleri’nin ilki olan basın açıklamasına katılım çağrısında bulunuyoruz. BDS Türkiye’nin basın açıklamasına çağrı metni şu şekilde:

ABD emperyalizmi ve işgal devleti İsrail, son dönemde Filistin halkına yönelik saldırılarını yoğunlaştırdı. Donald Trump’ın Kudüs’ü Siyonist devletin başkenti olarak ilan etmesinin ardından Netanyahu hükümeti, İsrail parlamentosunda, gelecekteki olası bir barış görüşmesinde Kudüs’ün işgal edilmiş hiçbir toprak parçasının müzakere konusu olamayacağına dair bir karar çıkarttı; aynı zamanda Filistinlilere idam cezası verilmesinin kolaylaştırılmasını öngören yeni bir kanun için ön onay aldı.

Bu durum karşısında bizler de, BDS Türkiye olarak tüm Filistin dostlarını, Kudüs’ün işgalcilere değil, Filistin halkına ait olduğunu haykırmak, yerleşimci sömürgeci İsrail devleti ile askeri, ekonomik, diplomatik, akademik ve kültürel alanlardaki ilişkilerin kesilmesi ve İsrail’e yaptırım uygulanmasına çağırmak amacıyla farklı yerlerde düzenlenecek olan Kudüs Nöbeti’nin ilk adımı olarak 20 Ocak 2018 Cumartesi günü İstanbul’daki ABD Konsolosluğu önünde gerçekleştireceğimiz basın açıklamasına katılmaya, sesimize ses katmaya davet ediyoruz.

Ocak 2018 Cumartesi günü İstanbul’daki ABD Konsolosluğu önü, saat 13.00

BDS Türkiye

https://www.facebook.com/events/814513025401458/

Yorumlar kapalıdır.