12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Emek, Demokrasi, Özgürlük Bloku bileşenleri ve adayları

121

Emek, Demokrasi, Özgürlük Bloku bileşenleri

  • Barış ve Demokrasi Partisi (BDP)
  • Emek Partisi (EMEP)
  • Emekçi Hareket Partisi (EHP)
  • Eşitlik ve Demokrasi Partisi (EDP)
  • Devrimci Sosyalist İşçi Partisi (DSİP)
  • İşçilerin Sosyalist Partisi (İSP)
  • Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP)
  • Demokrasi ve Özgürlük Hareketi (DÖH)
  • İşçi Cephesi (İC)
  • Köz
  • Sosyalist Birlik Hareketi (SBH)
  • Sosyalist Gelecek Parti Hareket (SGPH)
  • Sosyalist Dayanışma Platformu (SODAP)
  • Toplumsal Özgürlük Platformu (TÖP)
  • Türkiye Gerçeği

Emek, Demokrasi, Özgürlük Bloku adayları

  • ADANA: Murat Bozlak
  • ADIYAMAN: Veli Büyükşahin
  • AYDIN: Mehmet Bayraktar
  • AĞRI: Halil Aksoy
  • ANKARA 1. Bölge: Cercis Utaş
  • ANKARA 2. Bölge: Sadrettin Güvener
  • ANTEP: Akın Birdal
  • ARDAHAN: Yüksel Avşar
  • ANTALYA: İhsan Nergiz
  • BATMAN: Ayla Akat Ata (Merkez İlçe’nin Bahçelievler, Bayındır, Belde, Cumhuriyet, Çamlıtepe, Fatih, Gap, Gültepe, Hilal, Kültür, Pazaryeri, Petrol, Pınarbaşı, Raman, Şafak, Şirinevler, Yavuzselim ve Ziya Gökalp Mahallesi ile Beşiri, Gercüş, Hasankeyf İlçesi, Aydın Konak, Bayraklı, Bıçakçı, Binatlı, Çarıklı, Demirlipınar, Demiryol, Doluca, Güneşli, Güvercin, Kayabağı, Kösetarla, Yağmurlu, Yakıtlı, Yaylıca, Yediyol, Yeşilöz ve Yol Ağzı köyleri); Bengi Yıldız (Merkez ilçe’nin Akyürek, Aydınlıkevler, Bağlar, Beşevler, Çamlıca, Çarşı, Çay, Güneykent, Huzur, Hürriyet, İluh, Meydan, Karşıyaka, Kısmet, Petrolkent, Sağlık, Seyitler, Site, Yeni, Yeşiltepe ve 19 Mayıs mahalleleri ile Kozluk, Sason ilçeleri, Balpınar Beldesi, Akçaköy, Çayüstü, Demirbilek, Erköklü, İkiztepe, Karayön, Kesmeköklü, Kuyubaşı, Oymataş, Recepler, Suçeken, Yeniköy, Yolveren köyleri.)
  • BALIKESİR: Turan Cengiz
  • BURSA: Mehmet Deniz Büyük
  • BİNGÖL: İdris Bağluken
  • BİTLİS: Hüsamettin Zenderlioğlu
  • DENİZLİ: Kemal Beler
  • DİYARBAKIR: Altan Tan (merkez Sur İlçesi ile Eğil, Dicle, Hani, Kocaköy -Karaz-, Çüngüş ve Çermik ilçeleri.); Emine Ayna (Ergani ilçesi ve Bağlar 1. Bölge içerisinde yer alan Bağcılar, Yeniköy, Yunus Emre, Kaynartepe, Muradiye, Fatih, Alipınar ve Körhat mahalleleri.); Leyla Zana (Silvan, Bismil ve Hazro.); Mehmet Hatip Dicle (Merkez Kayapınar ilçesi ile Lice ilçesi); Nursel Aydoğan (Kulp İlçesi ile Bağlar 2. Bölge sınırları içerisindeki Selahattin Eyyubi, Mevlana Halit, 5 Nisan ve Şeyh Şamil mahalleri.); Şerafettin Elçi (Çınar İlçesi ile merkez Yenişehir İlçesi.)
  • ERZURUM: Sabahattin Yılmaz
  • HAKKARİ: Adil Kurt (Yüksekova ilçe merkezi Esendere Beldesi ve Esendere bölgesinde bulunan köyler, hava alanı ile onbaşılar (Hirmî) mıntıkaları.); Esat Canan (Şemdinli ve Çukurca ilçeleri ve bağlı bulunan köyler ile Derecik beldesi ile Yüksekova’nın Harunan geçidinden, Nihêl çayını takiben Yüksekova çıkışından Yeni Köprü mıntıkasına kadar içerisine alan köylerin tamamı ve Büyük Çiftlik Beldesi.); Selahattin Demirtaş (Hakkari merkez ve bağlı bulunduğu belde ve köyler.)
  • IĞDIR: Pervin Buldan
  • İSTANBUL 1. Bölge: Sebahat Tuncel
  • İSTANBUL 2. Bölge: Sırrı Süreyya Önder
  • İSTANBUL 3. Bölge: Levent Tüzel (Bakırköy, Küçükçekmece, Büyükçekmece, Avcılar, Beylikdüzü, Esenyurt, Başakşehir, Çatalca, Silivri)
  • İSTANBUL 3. Bölge: Mustafa Avcı (Arnavutköy, Bağcılar, Güngören, Bahçelievler)
  • İZMİR 1. Bölge: Mehmet Tanhan
  • İZMİR 2. Bölge: Erdal Avcı
  • KARS: Mülkiye Birtane
  • KIRŞEHİR: Faik Karadaş
  • KOCAELİ: Emrullah Bingöl
  • KONYA: Hacı Mehmet Bozdağ
  • MERSİN: Ertuğrul Kürkçü
  • MALATYA: Gani Şavata
  • MANİSA: Nizamettin Öztürk
  • MARAŞ: Mustafa Mamaklı
  • MARDİN: Ahmet Türk (Kızıltepe); Erol Dora (Mardin Merkez, Savur, Derik, Mazıdağı); Gülser Yıldırım (Nusaybin, Midyat, Dargeçit, Ömerli ve Yeşilli)
  • MUĞLA: Şehbal Şenyurt
  • MUŞ: Sırrı Sakık, Demir Çelik
  • SİİRT: Gültan Kışanak
  • OSMANİYE: Kamuran Bablak
  • ŞIRNAK: Faysal Sarıyıldız (Cizre); Hasip Kaplan (Şırnak merkez, Güçlükonak ve İdil.); Selma Irmak (Silopi, Beytüşşebap ve Uludere.)
  • DERSİM: Ferhat Tunç Yoslun
  • URFA: İbrahim Binici (Urfa Merkezin Batı ve Kuzey köyleri ile Suruç, Birecik, Halfeti, Bozova, Harran, Akçakale ve Hilvan.), İbrahim Ayhan (Urfa Merkez ve Merkezin doğu ile güney köylerinin yanı sıra, Viranşehir, Ceylanpınar, Siverek.)
  • VAN: Aysel Tuğluk (Seyit Fehim Arvasi, Cumhuriyet, Şabaniye, Cevdet Paşa, Hafıziye, Bahçıvan, Bostaniçi Beldesi, Süphan, Emin Paşa, Buzhane, Hatuniye, Halil Ağa, merkez köyler ile Edremit İlçesi.); Kemal Aktaş (Başkale, Gürpınar, Çatak, Bahçesaray, Özalp ve Saray ilçeleri.); Nazmi Gür (Hacıbekir, Yenimahalle, Karşıyaka, Serhat, Şerefiye, Esenler, Akköprü, Beyüzüm, Seyrantepe, İstasyon, Ali Paşa, Vali Mithatbey, A.Gazi, Altıntepe, İskele, Yalı, Selimbey ve Şemsibey mahalleleri.); Özdal Üçer (Erciş, Muradiye, Çaldıran ve Gevaş ilçeleri.),
  • TEKİRDAĞ: Kerem Tosun
  • SAKARYA: Hüseyin Tanış
  • YALOVA: İhsan Coşkun

Yorumlar kapalıdır.